DuckDuckGo Help Pages logo DuckDuckGo Help Pages

Reklam görüntüleme, DuckDuckGo’nun gizlilik koruması altındadır.

DuckDuckGo Arama hizmetini sunmak için çok sayıda farklı bilgi kaynaklarıyla (örneğin reklamlar için Microsoft’la, haritalar için Apple’la vs.) iş birliği yaparız. Reklamlar dahil olmak üzere arama sonuçlarını görüntülediğiniz zaman, yaptığınız aramalar ile sizin aranızda, ne bizim tarafımızdan ne de iş ortaklarımız tarafından geriye doğru bağlantı kurulabilir. Teknik açıdan bunu şu şekilde yaparız: Herhangi bir kişisel tanımlayıcıyı (örneğin IP adresi) arama sözcüklerinizle birlikte saklamayız ve bunun yanında iş ortaklarımıza yönelik bütün talepleri kendi vekil sunucularımız üzerinden iletiriz.

Bizim sitemizden ayrıldığınız zaman, veri toplama uygulamaları dahil olmak üzere diğer sitelerin politikalarına tabi olursunuz. Microsoft tarafından yayınlanan reklamlarda, ayrıca Microsoft Advertising’in platformu üzerinden geçersiniz.

Daha fazla bilgi edinmek için DuckDuckGo gizlilik politikasını gözden geçirin: https://duckduckgo.com/privacy.

Reklam tıklamaları, Microsoft’un reklam ağı tarafından yönetilir.

Microsoft ve DuckDuckGo, gizliliğinizi korurken ilginizi çekebilecek reklamlar yayınlayan, benzersiz bir arama çözümü geliştirmek için iş birliği kurdu. Microsoft’un yayınladığı bir reklama tıklamanız halinde, Microsoft Advertising’in platformun üzerinden reklam verenin açılış sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu noktada, Microsoft Advertising, reklam tıklamasını uygun şekilde işleyebilmek ve reklam verene uygun ücreti yansıtabilmek amacıyla tam IP adresinizi ve kullanıcı-aracı dizenizi (user-agent string) işleyecektir.

Diğer arama motorları, reklam tıklama davranışınız ile size ait bir profil arasında bağ kurar, bu da daha sonra ilgili arama motorunda veya İnternet üzerinde sizi hedefleyen reklamlar yayınlamak için kullanılabilir. Buna karşın, DuckDuckGo sayfasında görüntülenen, Microsoft tarafından yayınlanan bir reklama tıkladığınızda Microsoft Advertising, reklam tıklama davranışınız ile bir kullanıcı profili arasında bağ kurmaz. Bu bilgiyi muhasebe amaçları dışında saklamaz veya paylaşmaz.

Daha fazla bilgi edinmek için Microsoft gizlilik politikasını gözden geçirin: https://privacy.microsoft.com.

Bu sayfa DuckDuckGo ve Microsoft tarafından oluşturulmuştur.


Prior versions on GitHub.